Mgr. Martin Sebera, Ph.D.

1) Martine, mohl by ses, prosím, čtenářům trochu představit?

Jsem rodilý Vyškovák v Tišnově žijící 20 let. Vzděláním na Přírodovědecké fakultě UP Olomouc, obor informatika. Nyní pracující na Masarykově univerzitě, Fakultě sportovních studií jako učitel předmětů Metodologie, Statistika a Informační technologie. Ve vědeckém výzkumu jsem se věnoval oblastem elearningu a nyní esportu. V Tišnově vedu 20 let Atletický klub, jehož jsem předseda, trenér i závodník. 8 let jsem členem MOSTu, 8 let jsem ve vedení města Tišnova.

2) Kandiduješ letos do zastupitelstva opět za Místní Občanský Spolek Tišnováků (MOST). Proč zrovna MOST?

Protože jsem rád za způsob myšlení a práce kolegů Mosťáků, nejen ve vedení města, ale i v členské základně. Je to velmi týmová a systematická práce a to mi vyhovuje a jsem za to rád. Zároveň vidím za poslední období několik povedených věcí ve prospěch života v Tišnově. Takže je na co navazovat a pokračovat.

3) Kde podle Tebe současný Tišnov nejvíc „tlačí bota“?

Věcí, které lze inovovat, napravit, modernizovat a zlepšovat je hodně. Např. ne všechny lékařské specializace zde mají adekvátní kapacity. Postupně se opravují silnice, těch horších se určitě pár najde, ale i na ně dojde. Nový komunitní plán sociálních služeb popsal směr vývoje v oblasti sociálních služeb. Možná až budu o 20 let starší, uvidím jiné věci. Nyní považuji Tišnov za báječné místo pro život.

4) Co myslíš, že se ve městě v posledních letech naopak povedlo?

Tišnov je velmi zelené město, jsou a budou zde kapacity školek a škol. Nakoupit je též kde, základní vyžití sportovní a kulturní taktéž. Pokud není lékař se specializací přímo v Tišnově, tak Brno není daleko a spojení je velmi dobré. Jsem obecně životní optimista, takže mám radost z každé povedené věci – nové parky, letní kino, opravené hlavní silnice (Brněnská, Riegrova, Černohorská), pohodové koupaliště i kluziště, otevřená hřiště u základních škol pro sportování všech kategorií, běžecké stezky po Klucanině aj.

5) Jak vidíš svůj možný přínos pro naše město?

Vidím rozpracované velké množství projektů. Mnohé se realizují, některé ne. Takže svůj přínos vidím v dokončování rozpracovaných věcí. Nejlepší přehled, o čem mluvím, je na www.promeny-tisnova.cz

6) A ještě jedna osobní otázka na závěr – jak jsi trávil(a) letošní dovolenou?

Týden Chorvatsko, 2 týdny doma, 2 týdny atletického soustředění.