Mgr. Marek Kubát

1) Marku, mohl by ses, prosím, čtenářům trochu představit?

Táta dvou dospělých dětí, kytarový táta mnoha dětí, dospívajících i dospělých v Tišnově a okolí, učitel hry na kytaru na ZUŠ Tišnov, kytarista, loutnista. Milovník kvalitní hudby, dobrého jídla, piva a kávy.

2) Kandiduješ letos do zastupitelstva opět za Místní Občanský Spolek Tišnováků (MOST). Proč zrovna MOST?

Na předních místech kandidátky MOST jsou z velké míry lidé, které znám skoro celý život, lidé kteří nepodlezou, ale přeskočí, lidé kteří jednají rovně, lidé kteří o práci nemluví, lidé, kteří tu práci dělají. Proto chci tyto lidi veřejně podpořit svou kandidaturou za tento spolek.

3) Kde podle Tebe současný Tišnov nejvíc „tlačí bota“?

Myslím, že Tišnov je krásné město, spousta věcí se od devadesátých let povedlo, myslím, že můžeme být pyšní a nemáme si na co stěžovat. Mě osobně mrzí dvě věci, obě jsou ale marginální, a více méně nejsou ani v kompetenci města. Za prvé stav současných gastronomických služeb v Tišnově. Bohužel generace hospodských, kteří byli profesionálové a trávili v práci celý život, zajímali se o každého hosta a věděli o všem, co se v jejich podniku děje, ta už odešla. Vzhledem k tomu, že jsem kdysi v gastronomii pracoval, vím jak náročná a často nevděčná práce to je. O to větší obdiv lidem, kteří tomu obětovali celý svůj život. Máme krásné hospody, vaříme úžasná piva, rádi se bavíme, necháváme se obsluhovat. Doufám, že se nadšenci, kteří gastronomii brali jako řemeslo, v Tišnově zase najdou a úroveň služeb se zvedne. Za druhé jsem nedokázal rozklíčit, proč je pořád takový problém s návštěvností kulturních akcí. Opravdu učím spoustu dětí z mladých rodin, většinou nově přistěhovaných a dost aktivních rodičů. Pojďme prosím společně vylézt z obýváku a podpořme koncerty, divadelní představení, kino. Bez vás to nemá smysl.

4) Co myslíš, že se ve městě v posledních letech naopak povedlo?

Rekonstrukce ulic Dvořákova, Riegrova, Černohorská. Veliký obdiv že vedení města nezůstalo věrné tradici, že domluvit více subjektů je neřešitelné, proto oprava těchto ulic je nemožná. Jsem pyšný, že současné vedení nehledá důvod, proč něco udělat nejde a to nic pak nabubřele prezentuje v místních novinách a TV, ale v pohodě a tichosti hledá důvod, jak věci vyřešit lze, poté vše dokáže zorganizovat, naplánovat, vykomunikovat a dotáhnout do konce. Veliký respekt!

5) Jak vidíš svůj možný přínos pro naše město?

Svou kandidaturu beru opravdu jako podporu lidí z čelních pozic, lidí, za kterými je vidět osm let kvalitní práce, lidí, za kterými můžu jako občan přijít řešit problém, který mě trápí, a oni se nenechají zapírat svou sekretářkou, lidí, kterým věřím. Můj osobní přínos vidím jako poradní hlas v oblastech kultury, volnočasového vzdělávání, rozvoje cestovního ruchu a s tím již výše zmíněná gastronomie.

 

6) A ještě jedna osobní otázka na závěr – jak jsi trávil letošní dovolenou?

Léto je pro muzikanty vždy trošku exponované období. Ale vzhledem k tomu, že svou práci miluji, potkávám v ní neskutečně zajímavé a inspirativní lidi, beru ji jako dovolenou. Několik krásných dnů jsem strávil v Olomouci, v Gdaňsku, teď mě čeká výlet do Slovinska, potom pár dní na festivalu Theatrum Kuks. Do toho si jezdím na kole po okolí Tišnova a užívám sluníčko.