Ing. Libuše Čermáková

1) Libo, mohla by ses, prosím, čtenářům trochu představit?

Po 2 x 4 letech, co opět kandiduji za spolek MOST, se toho u mě moc nezměnilo, ale něco přece jen…roky života, počet vnoučat a skončilo moje dlouholeté působení ve školské radě našeho gymnázia. Stále rodilá Tišnovačka :-). Vzdělání VŠ – obor ekonomický. Soukromě podnikám od roku 1993 – účetnictví a daně pro podnikatele. Vdaná 36 let za stejného muže, tři děti. Je mi osmapadesát let, vnoučat pět a věřím, že další ještě přibudou. Užívám si je a mám z nich radost. Mojí zálibou je sport, obecně pohyb. Ráda běhám, plavu, lyžuji a jezdím na kole. Pokud mi to čas dovolí, pracuji s oblibou na zahradě. Jsem dlouholetou členkou Sokola a tenisového klubu v Tišnově. Aktivně se zapojuji do dění v naší tišnovské farnosti.

2) Kandiduješ letos do zastupitelstva opět za Místní Občanský Spolek Tišnováků (MOST). Proč zrovna MOST?

Před osmi roky jsem dostala více nabídek, abych se zapojila do komunální politiky. Zvolila jsem MOST a jsem za to ráda. Velice si všech Mosťáků vážím. Jsou to dobří a pracovité lidí nejen ve svých profesích, ale i v práci pro město. Každý jsme „z jiného těsta“, vzájemně se doplňujeme a spolupracujeme. A dokážeme táhnout za jeden provaz.

3) Kde podle Tebe současný Tišnov nejvíc „tlačí bota“?

V současné době je to jistě doprava, parkování a různá dopravní omezení aneb musíme to opravit. Je dobře, že na to máme. Bude líp a krásněji 😊. Také přeplněné třídy v našich školách.

4) Co myslíš, že se ve městě v posledních letech naopak povedlo?

Farská zahrada (červenec 2018), sportovní areál na Ostrovci, Lacinova stezka, letní kino. Těším se na opravenou Riegrovu ulici. Myslím, že se zlepšily i komunální služby, i když jsou ještě rezervy. Líbí se mi výsadba na kruhovém objezdu u benzínové pumpy a u autobusového nádraží, Brněnská ulice s výsadbou, krokusy u radnice, pronájem Pěny dní 😊

5) Jak vidíš svůj možný přínos pro naše město?

Všímám si věcí kolem sebe a přicházím často na radnici s relativně drobnými podněty. Chci, aby se Tišnov stal ještě lepším a krásnějším místem pro život. Pracovala jsem ve finančním výboru ZM. Vzhledem k mé celoživotní profesi myslím, že by to bylo právě zase v této oblasti.

6) A ještě jedna osobní otázka na závěr – jak jsi trávila letošní dovolenou?

Díky přátelům u moře bez turismu. Skromné ubytování, hodně plavání a čtení, méně běhání. Pramenitá pitná voda vyvěrající přímo u pláže, jídla s notnou dávkou česneku, místní vínko, skákání z útesů do vody (ještě jsme to nezapomněli). Klídek a pohoda.