Chat se starostou 16. 9. 2016

17 září, 2016 MOST0

V pátek v dopoledních hodinách proběhl další CHAT  SE STAROSTOU Jiřím Dospíšilem. Dotazů nepřišlo mnoho, přesto byly všechny zodpovězeny.

  • Vážený pane starosto. Ačkoliv jsem vás a vaši stranu MOST nevolil, získal jste si mou důvěru.Stejně tak ostatní zastupitelé MOSTu,které považuji za slušné a rozumné lidi a jsem rád, že šli do politiky. Jen tak dál, ať se daří. Hodnotím též vaše předvolební sliby a jak je plníte v programovým prohlášení. Jak budete řeišt v druhé polovině volebního období „červené“ body programového prohlášení, kde zejména místostarostové Komprs a Šikula zaostávají?

Vážený pane Votrubo, díky za Váš dotaz, milá slova na adresu MOSTu a především za Váš zájem o dění na radnici.

Především mne těší, že body v programovém prohlášení se nám daří postupně plnit a v poločase naší společné práce (po dvou letech od voleb) máme již přes polovinu bodů splněných a na ostatních se pilně pracuje. Kromě toho se nám podařilo vyřešit mnoho dalších záležitostí, které v programovém semaforu nejsou a takříkajíc je přinesla doba (namátkou – ovlivnili jsme budoucí podobu rekonstruované nemocnice, provedli jsme personální změny k lepšímu na MěKS Tišnov a MŠ Humpolka…). Programové prohlášení také společně s kolegy radními pravidelně čtvrtletně vyhodnocujeme.

Myslím, že jsme vytvořili dobrý tým, který táhne za jeden provaz. Pokud jde o jednotlivce, pak někdo má lepší start a někdo lepší finiš. 🙂

Zdraví Jiří Dospíšil


  • Chctěl bych se zeptat, co bude na pozemku města po zbourané budově u fotbalového hřiště.

Dobrý den, pane Dvořáku, děkuji za Váš dotaz.

Na tomto pozemku by mělo do budoucna vyrůst druhé fotbalové hřiště. Jedná se o projekt, na němž se spolupodílí město Tišnov a tišnovský fotbalový klub. Město pozemek zakoupilo od Českých drah, nechalo zlikvidovat polorozpadené objekty a nyní finišuje převoz suti tak, aby mohlo dojít k předání pozemku Amatérskému fotbalovému klubu Tišnov. Ten bude také investorem projektu, jenž by mimo finančního přispění města (celkem včetně výkupu pozemku a likvidace sutin se jedná o částku kolem 10 mil. Kč) měl být významně podpořen Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a Jihomoravským krajem.

S AFK Tišnov je uzavřena dlouhodobá nájemní smlouva, která předpokládá vznik druhého fotbalového hřiště, nových kabin a tribuny pro diváky. Součástí projektu je mmj. vybudování parkovacích míst a cyklostezky spojující ulici Ostrovec a Nádražní a také vytvoření prostoru pro dva tenisové kurty. O dalším vývoji v areálu budeme průběžně informovat.

S pozdravem

Jiří Dospíšil


  • Dobrý den pane starosto, kdy se prosím vyřeší parkování u Alberta. Po práci se tam v podstatě nedá zaparkovat. To, že se parkuje v pěší zóně u Rychty po obou stranách moc nepomáhá a nové parkoviště je od obchodu daleko. Nedalo by se tam udělat parkování jenom po dobu nákupu? Ty parkovací terčíky stejně nikdo nepoužívá.Děkuji

Dobrý den, paní Odehnalová,
souhlasím s Vámi, že parkování přímo u obchodního domu Albert není z pohledu jeho zákazníků příliš komfortní a kryté parkoviště rozhodně nedisponuje potřebnou kapacitou. Ti, kterým se zde nepodaří zaparkovat, využívají přilehlých městských ploch. Recept určitě není jednoduchý. Otázkou je, zda by tuto neutěšenou situaci mělo řešit pouze město. Doposud jsem bohužel nezaznamenal aktivitu obchodního domu k řešení této situace, která ma zajisté vliv na spokojenost zákazníků.

V každém případě tato lokalita je součástí tzv. „přednádražního prostoru“ ohraničeného ulicemi Nádražní, Janáčkova, Mlýnská, Koráb. Vedení města nechalo z podnětu městské architekty Ing. arch. Vydrové v první polovině letošního roku zpracovat urbanistickou studii této lokality. Tato studie by zjednodušeně měla určit, jakým směrem se lokalita bude do budoucna ubírat, kde by měly vznikat stavby, na kterých plochách bude veřejný prostor (komunikace, parkovací místa, chodníky, veřejná prostranství). Součástí vítězného návrhu, který v tuto chvíli prochází odbornou diskusí, je rozšíření stávajícího městského parkoviště v prostoru podél ulice Nádražní.

S díky za Váš dotaz

Jiří Dospíšil